חמץ על שום מה ?
ח – חייבת
מ- מוכרחה
צ- צריכה 
והיפוכם של אלה – המצה – הצנועה, הדקה, נטולת הטעמים, המבקשת הצטנעות והתבוננות לגודלם שם המעשים, הגדולים מאיתנו.
כך הבוקר שלי ארטמן , “החצי ” של “נפלאות”-נשים פועלות למען אחדות וקירוב לבבות” , המתמזגת עם מירי שניאורסון ושתיהן יחד הינן התערסלות נעימה של הטוב בהתהוותו- זה שיודע להכיל, לכבד ולפנק את השונות ואף לראות בה הזדמנות וערך.
מרגש ששתי נשים מוכשרות ושונות בוחרות להקים יחד מיזם לקירוב לבבות- גשר בין דתיים וחילוניים, בין תפישות עולם שונות שתמיד מוצאות מימשקים של הסכמות ומשם צומחות ומרחיבות לבבות !
בשם כל הטוב הזה יצאנו היום לסיור בכפר חב”ד , בבית הרבי מלובביץ’ , האדמו”ר שניאורסון ז”ל, בית שהינו תעתיק זהה לבית המקורי בניו יורק.
היה מרגש לעמוד בחדרו של הרב לקחת תהילים , לקרוא פרק ולבקש את שהלב מבקש.
כאן מפעל השלוחים של חב”ד מרגיש הכי חזק. אין שיפוטיות, ביקורת , נכון ולא נכון, דתיים וחילוניים, אין מחלוקת ואין חולק. 
כאן תחושת הזיקה למי שאנחנו-כולנו יהודים , ואין ראויים יותר או פחות- זה השביל הנכון ללכת בו אל האחדות המיוחלת.
הרגעים המזוקקים הללו עשו לי ביעור חמץ עמוק … זה ששטף את מחוזותינו בסחי של ארס ושנאה במערכת הבחירות האחרונה…. רוח של פילוג והסתה וגזענות ושנאת אחים.
הרגשתי שצריך לאחד כאן את עם ישראל, לחוש את הזרועות החובקות בכל העולם כל יהודי באשר הוא, ונותנות לו בית והזדככות אמיתית לזהותו הלאומית. 
ביקרנו במפעל המצות והתפעלנו מהבחורים מרדדי בצק המצות “הקופצים” כדי להפעיל כובד משקלם על המצות המתהוות, וקינחנו בשיח נעים בביתה של מירי שניאורסון המוארת אשר יחד עם שלי, הטעימו טעמי משמעותו של חג החירות, על התובנות הפרטיות העמוקות שמרגישות לכל אחת מאיתנו קרובה אל עצמה.
“ופרצת” בגימטריה = 770.
הבוקר היינו בבית הרבי הקרוי 770 ומסמל את כל התורה על רגל אחת – לפרוץ אל מרחבי העולם, להאריך את הזרועות לחיבוק של אהבת חינם, ליצירת בית נעים ומכניס אורחים לכל יהודי בכל מקום בעולם ולהפוך את אהבת ישראל לשליחות פורצת דרך.
המפעל האדיר הזה מוכר לכולנו בביקורנו בחו”ל אבל דווקא כאן, בכפר חב”ד, באווירה המיוחדת בפיתחו של חג הפסח הקרב ובא, מתעצמת תחושת הגאווה הלאומית על שזכינו בשליחים שכאלה, השואבים השראה מארץ הקודש ומביאים את הנגיעה האנושית כבשורה, שכל כך משתוקקת להיות לענן לבן שירכב לו בנחת על כל עם ישראל .
“הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים ואחיות גם יחד” – ביום שישי נסב כולנו לשולחן החג- זמן איחוד לאומי, ונעשה סדר. שליחי חב”ד יטרחו ויתקינו סדר פסח בערים השונות בעולם. תהא זו שעת רצון עולמית של העם היהודי והלוואי נזכה לסדר חדש , לעולם טוב יותר, חף מאנטישמיות ומאחד לבבות !

 

הרשמי לקבלת עידכונים

לקבלת עדכונים נוספים, הירשמי לניוזלטר שלנו