חג סוכות- חגיגת פרלמנט הנשים במפגש החודשי במושב טירת יהודה

19 באוקטובר 2016

לכבוד השנה החדשה ולכבוד חג סוכות המפגש החודשי החברתי של הפרלמנט לחודש אוקטובר 2016 התקיים הפעם בסוכת השלום רחבת הידיים והמושקעת של משפחת חג’ג’ בטירת יהודה

היה ערב מיוחד הן מבחינת המרצה האורח- מר חמיס אבולעפיה, איש עסקים והבעלים של רשת המאפיות הידועה “אבולעפיה” וכן מבחינה קולינארית- פינוקים ממטבחה של חברתנו אביבה חג’ג’ הבשלנית.

היה מרגש כאשר נשים ערביות באו לכבד ולהתארח יחד עם נשים יהודיות וכן המרצה האורח שלנו חמיס אשר הפליא בעברית רהוטה לשטוח את תורתו לסובלנות ואהבה ולקירוב לבבות בין העמים.

חמיס העלה את הקונפליקטים של אזרח ישראלי יפואי, במציאות הקשה של הסכסוך בה אנו חיים, ואת היותו איש של שלום מאז נטעו בו אביו ואימו זרעים של התחשבות באחר וזולתיות.

הפרלמנט מקיים כל השנית, אחת לחודש מפגש חברתי. כל פעם בבית אחר. כל פעם סביב נושא אחר. הפעם המפגש העלה גאות של רגשות ושיח כה מפעים, עד כי היה קשה להיפרד…

זה היה המפגש הראשון בו למשך שעה וחצי לא נשלף אף טלפון סלולארי, המקלדות שתקו ומדי פעם היה ניתן להבחין בלחלוחית בעיניהן של המשתתפות.

בערב זה הוחלט כי נפעל יחד להגשמת החזון לייצר חברות בין הנשים אהבה ורעות מתוך היכרות והתרועעות. בלי פוליטיקה, בלי לחשוב על גדולות ונצורות- כי מכאן יבוא שלום!

הרשמי לקבלת עידכונים

לקבלת עדכונים נוספים, הירשמי לניוזלטר שלנו