טיול דירקטוריות יפו לצפון לחוויית והכרת חג הרמאמדן

19ביוני 2016

 

תלמידת הקורס, פאדיה חארנבה בדואית מהצפפון העלתה במסגרת הקורס הצעה לארח את כיתת הדירקטוריות שלנו במהלך חג הרמאמדן בביתה אשר בכפר מרר.

פאדיה, דוקטורנטית ואישה נעימת הליכות פתחה בפני נשות הכיתה את ביתה באירוח נדיב ויוצא דופן ביום 19.6.16 לארוחה שאחרי הצום בערב אחד מימי הרמאדן.

הייתה זו הזדמנות להכיר את אורחות החג ומשמעותו וכן לחוש רישות חברתי ודו קיום מהו, כאשר אך לפני ימים אחדים הגיעו נשות הקורס לחוות חגיגת שבועות בקיבוץ גבים !

נשים ערביות יהודיות דרוזיות ובדואיות רקדו ושרו יחד, התארחו ולמדו על מסורות אחינו המוסלמים.

יום זה החל בטיול לצפון בו ביקרנו בביתו של יוסוף נאסר אדין יחד עם משה בן עטר- שניהם יו”רים משותפים של המועצה היהודית דרוזית בישראל.משם המשכנו לבית יד לבנים” בדלית אל כרמל

מהיכרות מורשת הדרוזים נסענו למוזיאון דונה גרציה בטבריה בו שמענו על קורותיה של דונה גרציה אישה רבת השפעה שהגיעה מונציה לישראל ולחמה למען היהודים.

במוזיאון הועלתה קורת רוח רבה עת התוודענו לעוצמותיה של אישה אחת מיוחדת במינה ואף ספגנו אוירה בזכות התלבושות המיוחדות בהן התעטפנו מהמאה ה 16

משם נסענו למרר- לארוחת עיד אל אפטר ולצלילי העוד וסיפוריה של מספרת הסיפורים חשנו פסיפס ישראלי במיטבו מה הוא. יהודיות ערביות נוצריות מוסלמיות דרוזיות ובדואיות – כולנו עם אחד , כולנו נשים שרוצות להגיע- ועוד נגיע!

זו הזדמנות מופלאה ליצירת תשתית חברתית חדשה פורצת דרך המוענקת לנשות הקורסים של “יהל” תוך כדי הקורס ומעלה חווית חיים מיוחדת במינה!

פעילות חברתית שמלווה את הקורסים של יהל ומכאן בידולם ועצימותם !

לצד לימודים איכותיים וידע עדכני , תוכנית שמשלבת ידע פרקטיקום רישות חברתי ועסקי חוויה ותובנות חדשות!

הרשמי לקבלת עידכונים

לקבלת עדכונים נוספים, הירשמי לניוזלטר שלנו