את יום האישה הבינ”ל אשר חל אמש אנו מקדישות לאישה מיוחדת מאוד שהיתה לנו הזכות והעונג לפגוש אמש -הגברת הראשונה של ההיי טק הישראלי -שוש רוזנברג.
אמש קיימנו נשות עמותת “פני”ם חדשות” יום מיוחד ששילב טיול ועיון ויצאנו ליום שכולו חוויה, העצמה והשראה אל בירת ההייטק הצפונית -נצרת.


את היום הזה הגתה ותיכננה חברתנו הנפלאה רונית לב אישה מעוררת השראה בעלת מפעלים חברתיים רבים בפני עצמה, ובזכותה נחשפנו למשפחת רוזנברג ולמפעל חייהם הראוי לכל ציון.
התחלנו בטיול סביב הכנסיות -כנסיית הבשורה והאנגליקנית, דגמנו את הבקלוואות והכנאפה הכי משובחים אצל מחרום, שוטטנו בסמטאות הציוריות המזמנות הפתעות, צבעים, ריחות משכרים של קפה משובח, מיני ממתקים וחנויות למימכר תבלינים, ושמענו על ההיסטוריה , העבר והעתיד של העיר המיוחדת הזאת מפיו של טל רוזנברג, בנה של שוש ומנהל החדשנות של מפעל האלקטרוניקה 
RH אשר היה המארח והמדריך הנפלא והסבלני מאוד שלנו לאורך כל היום.
בדרך התפעלנו מביקור באקדמיה לאופנה – מקום קסום אשר הוקם ע”י אישה ערבייה מדהימה ותופר עתיד תעסוקתי עכשווי ופורץ דרך.


ואז הגענו לחברת 
RH בנצרת עילית.


נחשפנו לסיפורה של חברה משפחתית שהחלה דרכה מדירה קטנה בה ביצעו הלחמות וחיווטים ומעגלים חשמליים.. ופגשנו את האח וההורים של טל.


מאחורי האימפריה הזאת עלה המסך בסיפורה האישי מעורר ההשראה של שוש רוזנברג, ( המלכה האם) אשר חלמה, העזה והגשימה.
צניעותה הרבה והתרגשותה המופגנת לנוכח בקשתנו לספר את סיפורה האישי ריגשו לא פחות מעצם הסיפור עצמו.


שוש סיפרה כמה התכוננה למצגת הזו שכן היא כלל איננה מורגלת בלספר אודותיה… סיפורה המרתק על הנערה מואדי סאליב שהפסיקה לימודיה בגיל 16 כדי לסייע לפרנסת המשפחה, והגיעה בנחישות ובהתמדה להקמתה וניהולה של חברה בינ”ל בתחום האלקטרוניקה, המעסיקה 1,000 איש ( 65% מתוכן נשים) במחזור שנתי של חצי מיליארד שקל, ועומדת להשיק בקרוב סניף ברומניה, הידהד ועטף בעוצמתו את כולנו.
אישה שהיא דוגמא ומופת לעשייה באמונה וחריצות, ללא משוא פנים וללא פשרות, הרואה בכל משבר הזדמנות לצמיחה ובכל רעיון – את המחר החדש.


אישה שיודעת לאהוב ובדמותה המפעל מגמיש שעות עבודתו למען חיי המשפחה (אמש -יום חמישי קווי היצור עצרו בשעה 16:00 . העובדים יצאו מוקדם כדי לבלות זמן איכות עם בני ביתם -איזה יופי !!)  .
אישה העובדת עם בעלה ימים כלילות, וציר חייה עם בניה ומשפחתה כולו ממוקד סביב המפעל היצרני המרשים מאוד בו ביקרנו אמש.


המשכו של הביקור הפגיש אותנו באדיבותה של משפחת רוזנברג עם מנכ”לית עירית נצרת וצוות הנשים הבכירות של העירייה וכן עם הגב’ רים יונס, אושיית היי טק מרשימה מאוד, מהנדסת בניין אשר הקימה עם בעלה את חברת “אלפא אומגה” , חברה פורצת דרך בתחום הטכנולוגיה הנוירולוגית אשר עושה פלאים באיכות חייהם של חולי פרקינסון ופועלת בארץ ובעולם. 
2 אחוז בלבד מקרב ערביי המדינה משולבים בהיי טק הישראלי. היה לנו הכבוד לפגוש את המיטב שבהם אמש ולהתפעם מהחזון הנפרץ ומאישיותה הכובשת של רים, אישה של עשייה ואופק תעסוקתי, מעורבות חברתית והתנעה לתהליכים מחוללי שינוי ממקום של תבונה וכבוד הדדי.


היה יום גדוש חוויות ששילב עיון וטיול, רומם את הרוח ונגע בצמרות עשייתן המשובחת של נשים שהעוצמה היא בעבורן דרך חיים ומנוף לאתגרים הבאים.


תודה מיוחדת לטל רוזנברג , מנהל החדשנות של חברת 
RH אשר ניצח בגאון על יום מופלא זה, לשוש רוזנברג- האישה והאגדה, לבני משפחת רוזנברג היקרים על אירוח מוקפד ומפנק, על סיור מרשים במפעל מיוחד, על הפגישות ועל החום האנושי הקסום בו נעטפנו .
הביקור הבא שלנו כבר מתוכנן לקיץ. או אז נעשה מימשק לחלומות משותפים -של שוש ושל עמותת “פני”ם חדשות” להקמת מיזם טכנולוגי חינוכי.
ההגשמות הבאות כבר בדרך והלב מתרחב לקראתם!


כאשר מצוינות פוגשת לב היא עושה לחיצת יד חמה עם משפחה שהיא גאווה ישראלית אמיתית!


היה לנו העונג לזכות בלחיצת היד ובחיבוק החם של אנשים שהם ארץ ישראל היפה ובאישה נפלאה אחת שיש לה מקום גדול בליבנו !

הרשמי לקבלת עידכונים

לקבלת עדכונים נוספים, הירשמי לניוזלטר שלנו