בוגרות קורס דירקטוריות כפר סבא מספרות תוך בחירת קלפי אמון , מה תרם להם הקורס :

מדברים שכתבו נשות הקורס – חוויות , המלצות, רחשי לב –

סיום קורס דירקטוריות

קורס דירקטוריות מחזור 1 כפר סבא- יוני- אוקטובר 2019- ולפעמים החגיגה נגמרת- אבל כאן קמים עם שיר גדול בלב!

קורס עטור הצלחות – כמה מילים על קציר יבולנו המרגש!

 

180 נשים מוכשרות, דעתניות, פורצות דרך יצרו קשר וביקשו להירשם לקורס דירקטוריות בכפר סבא, ראשון מסוגו בעיר.
31 מתוכן נרשמו והפכו לכיתה מיוחד במינה, איכותיות, מרתקת, אוסף של כישרונות שיודע לתמרן שאיפות להסללת דרך, וכעת , אחרי הקורס כבר ידע כיצד להגשימם.

כולנו מכירים את תחושת ההחמצה או האכזבה המזדחלת בלבבות דווקא למי שלמדו, סיימו וכעת ניצבים על קו הזינוק.
אלה המתבוננים סביב ורואים רבים אחרים העומדים צפוף מאוד על אותו קו ומאיימים להאיץ חזק יותר, גבוה יותר, מהר יותר- ולהגיע.
יש הבוחרים להפוך לנציב מלח כמעט… להמשיך לעמוד על הקו הזה ולחכות להזדמנות אחרת, יש שיתאמנו ויאיצו וינצחו ויש שיהיו בין המנצחים אך לא יגיעו ראשונים.
התחושות הללו והחששות הטבעיים והאנושיים הללו מהווים את ליבתו של קורס דירקטוריות אחר, שונה, הוליסטי, שנוגע בחסמים, יוצק להם תכנים, מסלק אותם וממלא במקומם איים של תעצומות נפש, ידע, הצמחת תובנות והסללת דרך להגשמה.

קורס דירקטוריות כפר סבא איגד נשים מהמעלה הראשונה- אקדמאיות בתארים מתקדמים בתחומים שונים, נשות הייטק, מהנדסות, עורכות דין, רואות חשבון, מנהלות מערכות מידע, מנכ”ליות ומה לא… מכל טובה של העיר הזאת!
ללימודים נוצקו תכנים המכשירים נשים לכהונה בדירקטוריון בתחומי המשפט, החשבונאות, הפיננסים ועבודת ביקורת הפנים.
אבל אלה לבדם לא מספיקים.
כאשר שואפים להגיע לצמרת ולטפס מעלה ,צריך לדעת כיצד. וצריך להבין חשיבותו של הרישות ורשת הקשרים. וחשיבות דרך קבלת ההחלטות, והבנת המורכבות של מפגשי הרצונות והאינטרסים- הפוליטיקה סביב שולחן הדירקטוריון- ואחרי כל אלה צריך גם להבין ולהפנים כי אחריות אישית איננה גזירת גורל שנועדה לגרום לרגרסיה- נהפוך הוא- זו אחריות שצריך להתכבד בה, ללמוד גבולותיה, להיות מוכנים ונכונים ולכהן בכל הכבוד הראוי.
מלאכת האמנות האישית הנדרשת לכל בוגר קורס כדי להגשים את לימודיו הינה החוליה החסרה ואין גורם מוסדי או דידקטי שהרים עד היום את הכפפה.

“יהל” קתדרה ללימודי נשים הרימה את הכפפה ויצרה הסללה הכוללת ליווי אישי מקצועי לכל משתתפת בקורס, ייעוץ והכוונה כיתתיים ופרטניים, מאגר דינמי של מישרות, ליווי בדרך לדירקטוריון וגם אחרי .

ההעצמה תוך כדי הקורס, ההעשרה בחומרי לימוד המביאים התבוננות מהשטח, העומדים גם כמגדלור המאיר את העולם המגדרי, העידוד והתמיכה ,מייצרים כל יום מחדש תוצאות מנצחות.

“זהו קורס משנה חיים” אמרה אחת מבוגרות הקורס.
וזה לגמרי נכון.
כי מעבר למקצועיות, לתשומת הלב האישית, ללימודי הבוטיק ולהעצמה- יש כאן הרבה נשמה ויש כאן שליחות של מי שהקימה את המיזם, ואשר הצמיחה מתוכו עמותת נשים המובילה במדינת ישראל מהפכה בגישה המגדרית
שייעודה בשינוי התפישה המגדרית לתפישה חברתית שיויונית בזכות ולא בחסד, ממש כמו הסלוגן שהטביעה “אנחנו טובות אז בלי טובות”
ותשאלו אז מדוע הקורסים רק לנשים? אם שיויוניות ביקשתן מדוע לא תשתפו גברים?
אז ככה- גברים נרשמו בעבר לקורסים שלנו והם מתקבלים בברכה.
תשומת הלב לעניין הנשי נובעת מהצורך להציף את היתרונות המובחנים שיש לנשים שמעזות פחות, חוששות יותר, מצמצמות אגו תדיר ונחשפות פחות להזדמנויות.
לא משום שהן לא רוצות, ולא משום שאינן טובות מספיק.
אלא משום שתפקידיהן המסורתיים כרעיות, אמהות ומנהלות משפחה וקריירה יוצרים מסגרת ניהול זמן קשיחה ועתירת משימות, שאיננה מאפשרת גם העמקה בתהליכים זוללי זמן .

באנו לקצר לכן נשים יקרות את הזמן- לעשות עבורכן את העבודה- להביא עד אליכן את המתנה הנפלאה הארוזה בקפידה בכל מרכיבי ההצלחה- ולהנגיש אותה אליכן הביתה- בעיר שלכן. לצמצם לכן ביטולי זמן על הכבישים, לייצר לכן הזדמנות לרישות חברתי, עסקי, תעסוקתי מעצם היכרותכן נשים מקבוצת ההתייחסות שלכן במקומות מגוריכן, להצמיח לכן חברויות באמצע החיים ולהוביל אתכן למישרות נחשקות מאתגרות ומחוללות שינוי אישי , עירוני ולאומי.

ב”יהל” אנו רותמים את ראשי הערים להיות שותפים לקורסים. השותפות מייצרת win win. ראשי ערים אשר מכירים בערך קידום נשים כערך חברתי חשוב ומשמעותי, מרימים מייד את הכפפה.

כך רפי סער, ראש העיר החברתי והחרוץ, הערכי וההוליסטי בראייתו את תושבי ותושבות עירו- הכריז על לימודי דירקטוריות כפרויקט עירוני, חיבר את הצוות המעולה שלו- עו”ד עדי לוי סקופ- חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק קידום נשים ותרבות, טלי רונה- היועצת לקידום מעמד האישה ואורית ישכיל- סגניתה של עדי- וכולנו יחד חברנו בהרמוניה קסומה להגשים ל 31 נשים חלום, שעומד כעת להתגשם בפיתחה של שנה חדשה.

המילה “מעבר” בניקוד שונה מייצרת משמעות המתכללת קורס זה.
מעבר- קרי מהעבר שלנו אל “המעבר”- מעבר בין מציאות אחת לאחרת בהווה תוך כדי הלימודים אל “המעבר” מעבר לצפיות, ללימודים, להבנות- מתחולל תהליך אמיתי, עוצמתי, משנה חיים.

קורס דירקטוריות הוא קורס משובח ומהדק תכנים איכותיים למודולת לימוד ניהוליות המביאות ערך רב יותר מעצם הווייתן. ערך סינרגטי המתבונן הוליסטית על צמרת המדינה ועל התהליכים של מקבלי ההחלטות הגוזרים את מציאות חיינו.
31 דירקטוריות חדשות אשר תשתלבנה במוקדי השפעה ותבאנה רוח חדשה לחברות עירוניות, ציבוריות וממשלתיות יכולות לעשות את ההבדל.
זה כבר קורה זה עשור שנים בזכות 4,200 הבוגרות של “יהל” . מדינת ישראל עומדת להתברך בדירקטוריות כפר סבא היוצאות לדרך!
בירכתי אליהן שתיצמדנה תמיד למישנה הסדורה החשובה, שהינה המתכון להצלחה- המשלב מקצועיות עם לב ונשמה. כי אנו בעידן פרסונאלי, עידן של אנשים.
היצמדו למישנתכן :
מ– מקצועיות
י– יישומיות
ש – שיתופיות
נ– נגיעה בלבבות
ה– השראה

שילוב מישנתכן בכל משימה בחייכן באופן הרמוני יבטיח הצלחה!

מודה לראש העיר רפי סער ולכל הצוות המופלא שניצח יחד בעבודת צוות מופלאה על קורס מלא בקורת רוח וגאווה לעיר כפר סבא.
מיזם מיוחד בפיתוחה של חלי פרידמן, מנכ”ל “יהל” מחזיר לקהילה ויוצא לדרך!
מתוך כלל משתתפות הקורס , רובן בחרו ליזום סיעור מוחות ולבחור נושא שיהא למיזם קהילתי חברתי למען תושבי העיר.

המיזם נקרא “אבירות השולחן ליד ראש העיר” – מאפשר מעורבות פעילה של נשים ודריסת רגל במוקדי השפעה, הצמחת מנהיגות מקומית נשית מעולה, ועשייה הלכה למעשה משלב הרעיון דרך שלב הביצוע וההפקה/ההקמה.
בקרוב ההשקה של המיזם אשר ייסוב על הקמת מרכז מנטורינג ויזמות עסקית העתיד לשרת את כל תושבי העיר, גברים ונשים כאחד.

הקורס מסיים היום לימודיו ועוד טרם נעמדות בוגרותיו על קו הזינוק יש כבר הצלחות:
4 מישרות לכהונה בדירקטוריון לבוגרות הקורס עומדות לפיתחן.
4 נשים מתוך בוגרותיו יוצאות למשלחת רשמית של המשמר המגדרי הבינ”ל (של עמותת “פני”ם חדשות”) לגיאורגיה בחוה”מ סוכות ותייצגנה את מדינת ישראל ואת העיר כפר סבא.
8 נשים מהבוגרות הצטרפו לעמותת “פני”ם חדשות” – עמותה שהוקמה מבוגרות הקורסים לדורותיהן – והן כבר פועלות למען קידום נשים בפרויקטים ארציים.
נשות הכיתה הוזמנו לאירועים למען קידום נשים- “מועדון ארוחת הבוקר” המתניע פרויקטים בתחומי התרבות והעשייה הבינ”ל לקידום נשים (בהשתתפות שגרירים והסגל הדיפלומטי בישראל ובחו”ל) , השתתפו בסדנא רוחנית עוצמתית, בהרצאה אודות נשים בשבטים באפריקה , והחלו להביא מכישוריהן לפרויקטים חברתיים.

רוב נשות הקורס הצטרפו למיזם “אבירות השולחן העגול ליד ראש העיר” – והן תהיינה למייסדות ויזמיות של מיזם מרגש ובעל תרומה משמעותית לעיר- הקמת מרכז יזמות עסקית ומנטורינג מקצועי לתושבי העיר- והכל בהתנדבות!

14 מבוגרות הקורס ממשיכות בחודש נובמבר לקורס נוסף- לימודי קורס דירקטוריות בכיר ותעמקנה בתכנים הנלמדים לשדרוג לקראת כהונה בכירה בדירקטוריונים.
בקרוב נצא לסיור מודרך בכנסת ולפגישות עם מקבלי ההחלטות במדינת ישראל במשכן וכן נצא למשלחת נוספת לארה”ב בראשית 2020.

אין קורס שמניב מיידית תוצאות משמעותיות שכאלה.
בזכות נשים איכותיות, בזכות ראש העיר שהוביל את המיזם ופרש חסותו ובזכות הצוות המושלם שלו נוצרו חברויות לחיים, רישות בין נשות הקורס , עזרה הדדית וקירוב לבבות!

שנה טובה ומבורכת לכל הדירקטוריות שבדרך ושנה טובה למי מהן הממשיכות ללימודי קורס דירקטוריות בכיר.
שנה טובה לקורס דירקטוריות מחזור 2 העומד בפתח- מתחילות מחזור לימודים חדש ביום שלישי 29 באוקטובר 2019 וקוראות לכל מי ששואפת לחוות לימודים משני חיים- לבוא ולהצטרף אלינו!

טקס סיום קורס דירקטוריות כפר סבא- מחזור א’ , יוני-אוקטובר 2019

3.1.2019 , בית מועצת העיר, עכירית כפר סבא, במעמד ראש העיר- רפי סער

“זה קורס משנה חיים” כך התבטאו כמה מבוגרותיו של קורס דירקטוריות כפר סבא אשר חגג סיום הלימודים בטקס מרגש בלישכת מועצת העיר , במעמד ראש העיר, רפי סער היקר.

כשחזון ומציאות נפגשים- חלומות שאפילו לא הספקנו לחלום -מתגשמים!

בחשיבה הניהולית של פעם, חזון היה יעד נכסף ורחוק, בלתי מושג, גרם מדרגות פתלתל השואף לרקיעים רחוקים.

אלא שעבורי חזונות היו ויהיו תמיד חזונות נפרצים, מציאות נכספת ברת השגה המבודלת בריכוז מאמץ גדול ומדויק יותר.

זהו תמיד רגע מכונן ומרגש כאשר מסתיים קורס . רגע של פרידה שסוללת דרך חדשה.

הזכות לגעת בחייהם של אנשים וליצור להם אופק חדש, הזדמנות , לחולל בהם רצון ואמונה לקחת צעד או כמה צעדים קדימה , היא זכות ענקית.

היא המנוע האמיתי בבחירה שלי להמשיך במסע מדייק המטרות הזה, להביא את המצוינים לרקיעים חדשים, לסייע לכל אחת ואחת מ 4200 הבוגרות שלי להגיע, להעמיד לרשותה את הידע והיכולות , הקשרים והכישורים,התובנות והניסיון הציבורי, האקדמי, העסקי והפרטי שלי ,מתוכלל ומואר , מדויק ומקצר תהליכים , אל עולמות אחרים, להאיר בהם אלומת אור חדשה, לזרוע זרעים, לדשן , להנביט ולקצור !

אני גאה מאוד בהישגים המשמעותיים של בוגרות הקורסים לדירקטוריות זה שנים ארוכות, שהן הסיירת המובחרת של נשות ישראל.

גאה על שהצלחתי לשכנע רבות מהן לבוא אל החיים הציבוריים ועימן הקמתי עמותה לקידום נשים שעושה חיל ,עמותת פני”ם חדשות.

הנשים הללו הינן השמנא והסלתא של מדינת ישראל – עורכות דין ורואות חשבון ומנכ”ליות ומהנדסות ונשות היי טק, מרצות באקדמיה ודוקטוריות לפיסיקה, לכימיה לביולוגיה , קצינות בכירות בצה”ל, נשות תוכנה ומחשבים, מנהלות בעמותות ובתעשיית הפרמצבטיקה ועוד משיפעת מגוון תחומי התעסוקה בתפקידים בכירים בישראל, שממרום ההר עליו טיפסו והגיעו, ראו את הפיסגה החדשה , סימנו כיבושה ונעמדו עליה מלוא העוצמות להתמלא בנשימה אחרת, צלולה ובוהקת יותר.

ככל שחולפות השנים והניסיון עורם ומקפל לתוכו כשלונות או למעשה ניסיונות פחות מוצלחים, מפגשים אנושיים, פרטיים, ציבוריים ותעסוקתיים, נדמה כי כבר אין לנו במה להתחדש או להתעשר. ואז יש נטייה להתקבע, למחזר את המוכר והידוע, לדבוק בקיים, ולהתעייף רק מהמחשבה על יציאה שוב לדרך חדשה, באנרגיות חדשות, שהחיים מדלדלים לנו מעצם תובענותם.

וככל שנשים בכירות ומצליחות עולות במעלה מסלול חייהן התעסוקתיים, הזמן הופך להיות זללני יותר, מכווץ יותר והמשימות רק מתרבות.

ואז באה ההזדמנות הזאת ללימודי קורס דירקטוריות. ואיתה הסקפטיות של קטנות האמונה ביכולת להגשים את הלימודים, והלו”ז שתמיד קשה להשחיל בו עוד מחוייבות.

וראו איזה פלא – זה רק עניין של החלטה. וזה קורה. והקורס נגמר מהר יותר מהזמן שנתפש לנו להקדיש לו בחשיבה והן תמיד מבקשות לא לסיים, להמשיך…

כי הקסם נגע בהן !

הקסם הזה נוסע מעיר לעיר כדי לאפשר לנשים ללמוד ליד הבית, לצמצם זמן פקקים, להכיר נשים כמותן בעירן, לייצר רישות חברתי עסקי אישי תעסוקתי ומנהיגותי, ולצמוח לפסגות חדשות.

ואלה אינם מילים או גיבובי התהדרות בעשייה, אלא מציאות מרחיבת לב שהצעידה ומצעידה אלפי נשים לתפקידים חדשים, לאורייטציה חדשה בניהול חייהן הפרטיים ומסלולי הקריירה שלהן.

יעידו עליה הבוגרות שאמש הרעידו מיתר בלב, העלו לחלוחית והפעימו.

תודה לראש העיר רפי סער, שהכריז על הפרויקט כעירוני,שהקים תשתית לשיתו”פ, שהעמיד צוות מופלא והרמוני להקים עימי את הקורס ושהגיע אמש להתרגש עימנו ולברך את הבוגרות.

כאשר ציבוריות מתנהגת כמו הייטק ועירוניות צועדת בצעדים עתידיים, מתנערת מתירוצים ומייצרת תוצאות, תיצרף חלקי הפאזל שהרכיבו את ההצלחה הפנומנאלית הזאת יוצרים תמונה מושלמת.

לא פחות.

כזאת שזכינו להצדיע לה אמש.

תודה לרפי סער ראש העיר, לעו”ד עדי לוי סקופ יו”ר מועצת נשים וחברת מועצת העיר, שהובילה במלוא הקיטור את הקורס עם הצוות המצוין שלה – אורית ישכיל- סגניתה וטלי רונה- יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה, ולרחלי לושי ברקת המקדמת ומובילה מועדון נשות העסקים של כפר סבא. תודה לאלמוג אייזנמן מנהל ה”מינהל הקהילתי” שדאג להעמדתה של כיתה יפהפייה ומעוצבת , טובלת בירוק וטבע קסום הנכנס פנימה בבית הזכוכית השחור המיוחד הזה.

כאשר הרבה אנשים טובים באים

לראשונה: קורס דירקטוריות ביוזמת ראש העיר ובשיתוף מועצת הנשים העירונית וקתדרה “יהל” ללימודי נשים בכירות – הסתיים בעיר

ביום חמישי האחרון התקיים בכפר סבא טקס סיום קודם דירקטוריות ראשון בעיר. מדובר במיזם עירוני חדש, להכשרת דירקטוריות ו”אבירות השולחן” לצד ראש העיר רפי סער, שיזם את קיום הקורס יחד עם חברת מועצת העיר ויו”ר מועצת הנשים העירונית עו”ד עדי לוי-סקופ, ובשיתוף מועצת הנשים העירונית קתדרה “יהל” ללימודי נשים בכירות, בהנהלת חלי פרידמן.

מאת: אירית מרק

הקורס מהווה הזדמנות פז ללמוד קרוב לבית, בליווי אישי של מרצים מעולים, לזכות בתוך כך ברישות חברתי, עסקי וכלכלי, ולמנף סטטוס לקראת מישרה נחשקת בדירקטוריון, בדרך אל עמדות השפעה בצמרת המדינה

סיום קורס דירקטוריות

למסיימות הקורס תינתן בנוסף ההזדמנות לזכות בערכים מוספים ברמה המקומית העירונית, בזכות מיזם “אבירות השולחן ליד ראש העיר” – אשר יקדם יוזמה של בוגרות הקורס בהקמת פרויקט למען הקהילה, בשיתוף עם מועצת הנשים העירונית וכן ברמה הארצית, להצטרף כחברה בעמותת “פני”ם חדשות” – המובילה את המשמר המגדרי בכנסת והמשמר המגדרי הבינלאומי.

הקורס כלל נשים אקדמאיות מתחומי ההיי-טק, עריכת הדין, ראיית חשבון, מנהלות מערכות מידע, מנכ”ליות ועוד, הלימודים כללי תכנים המכשירים אותן לכהונה בדירקטוריונים בתחומים שונים.

ביום חמישי התקיים כאמור טקס מרגש לציון סיום הקורס הראשון, בו השתתפו 31 נשים שסיימו את הקורס בהצלחה.

בוגרות הקורס שיבחו את הקורס בשלל מילים חמות: “זכות גדולה להשתתף בקורס של “יהל”!, “הידע שקיבלתי משמעותי ומהותי ומהווה ארגז כלים יקר מפז”, “זה קורס משנה חיים!”, “פגשתי חבורה של נשים חזקות ומדהימות אשר ביחד מהוות כוח שאני בטוחה שאסתייע בו בהמשך הדרך”, “קורס מאוד מומלץ לכל מי המתכוונת להיות דירקטורית אך גם לכל אישה הרואה עצמה כאשת קריירה”, “כל הציפיות שלי התגשמו ואף מעבר!”, “נפתח לי עולם שלם חדש שלא הכרתי” ועוד.

ראש העיר, רפי סער: “העיר כפר סבא מקדמת ייצוג שוויוני לנשים בעמדות השפעה בכירות ובשולחן מקבלי ההחלטות. אני סמוך ובטוח, שנשים אלו, ועוד רבות וטובות, יביאו לשינוי בחברה הישראלית. פתיחת הקורס מהווה אבן דרך חשובה בהגשמת חזון עירוני המאמין בכוחן של נשים לחולל שינוי בחברה הישראלית בפרט, ובחברה בכלל, ואני מזמין רשויות אחרות לקדם אף הן את מתן ייצוג שוויוני לנשים בכל תחומי החיים”.

חברת מועצת העיר ויו”ר מועצת הנשים, עו”ד עדי לוי-סקופ: “בהתרגשות ובגאווה רבה אנו מברכות את 31 בוגרות קורס דירקטוריות מחזור א’. הקורס שהסתיים בהצלחה אדירה מהווה אבן דרך חשובה בהגשמת חזון מועצת הנשים לקדם ייצוג שוויוני של נשים בעמדות השפעה בכירות ובשולחן מקבלי ההחלטות, ובטוחני כי הבוגרות יהוו כוח משמעותי ועוצמתי בדירקטוריונים ובחיים הציבוריים בעיר. אני מודה לראש העיר רפי סער על התמיכה הגדולה בקורס ועל השותפות לחזון ולדרך, למנכ”לית קתדרת יהל חלי פרידמן על הובלת הקורס במקצועיות, במסירות ובמחויבות עצומה, לסגנית יו”ר מועצת נשים אורית ישכיל וליועצת ראש העיר למעמד האישה טלי רונה, על העבודה הרבה בתמיכה בקורס ולרחלי לושי ברקת ואלמוג אייזמן על סיועם בהצלחת הקורס”.

מנכ”לית “יהל” – קתדרה ללימודי בכירות, חלי פרידמן: “קורס דירקטוריות כפר סבא הצמיח נבחרת עילית של נשים מוכשרות. אדריכלי הקורס, שהתאחדו במאמץ מרוכז להקמתו של הקורס, הוכיחו שניהול עירוני יכול להיות ההיי-טק הציבורי של המחר. אני גאה על הזכות להוביל קורס שזוכה למוניטין זה עשור, בזכות לימודים משולבי ידע ופרקטיקום, ויותר מזה על הליווי האישי בלימודי בוטיק אלה, שהכניס לב ונשמה, ומכאן אפילו השמיים אינם הגבול”.

לכתבת המקור

הרשמי לקבלת עידכונים

לקבלת עדכונים נוספים, הירשמי לניוזלטר שלנו