יום האישה הבינ”ל, חגיגת עמותת “פני”ם חדשות” בוילה LE REVE  קיסריה

 

מנועי הצמיחה הם מנועי השמחה ! ומכיוון שמצווים אנו לשמוח בחודש אדר, ונשים צדקניות מאירות בעשיית הטוב את היקום כולו ,באנו לחגוג הבוקר את יום האישה הבינ”ל בבוקר מפנק בוילה היוקרתית בקיסריה תחת הכותרת ” נעשה טוב יהיה טוב” !!!
נשות עמותת פני”ם חדשות אירחו הבוקר פאנל מרגש שפרט על מיתרי הלב ועשה עיסוי למיתר הנתינה, למיתר העשייה החברתית ולמיתר ההתנדבות הנשית, זו שמנצחת על נימי חברה שיויונית וצודקת יותר.
הפאנל שכותרתו “נעשה טוב יהיה טוב” הציף סיפורים אנושיים ברוח האחדות, ברוח קבלת האחר והשונה, מתן ההזדמנות והענקת רגעי נחת ל”גדולים מהחיים” ילדים חולי סרטן.
העמותה שלנו ממוקדת אמנם בשינוי הגישה המגדרית אך בפעם בחרנו לעסוק ביום טוב זה בהפצת הטוב. 
כך התרגשנו מצמד המופלאות מ”נפלאות”( נשים פועלות למען אחדות ) מירי שניאורסון ושלי ארטמן , חילונית ודתית המקרבות לבבות ויודעות שספר הספרים שייך לכולנו, יהודים חילונים ודתיים גם יחד. שלי הזכירה כי “אחיות אנו” ובמילה “אחות” חבויה המילה “איחוי” וגם “ריפוי” , התקרבות ואהבה. 
היום כאשר בז’רגון של הטאלנטים ” אח שלי” זו קריאת חיבה גם למי שאינו אחיך הביולוגי, וכנ”ל “אחותי” ,להסבר הזה יש מישנה תוקף לאיחוי שכל כך נדרש לכל אחד מאיתנו ולכולנו גם יחד כחברה.
ירדנה אמסלם סיפרה על בנה שבזכותו הקימה מכללה לכישורי חיים בעמק הירדן, אשר נתנה הזדמנות שווה לילדים חריגים ומיוחדים, אוטיסטים ובעלי תסמונת דאון הזוכים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה ולהשתלב בחברה ובאקדמיה.
אלינוער לויטן, סמנכ”לית ” גדולים מהחיים” סיפרה על עמותת “גדולים מהחיים” למען ילדים חולי סרטן.
האור הגדול הזה שמגרש את החושך בחייהם של אנשים ומביא איחוי וקירוב לבבות, אושר ותחושת ערך , כולו מטורבינת החשמל הכי דינמית והכי עוצמתית ברכותה – הכוח הנשי.
תחשבו על זה – רוב המתנדבים בעולם הם נשים.
לכאורה ההיגיון אומר שזה היה צריך להיות הפוך.
כי לנשים יש תפקידים מסורתיים שגם הקרייריסטיות שביניהן לא מוותרות עליו – הליהטוט הזה הבלתי פוסק בין קריירה ומשפחה שתובע את שעותינו.
ובכל זאת נשים מוצאות זמן בזמן שאין להן ומקימות מיזמים ועמותות ומתנדבות ומשנות עולם.
ריגשה במיוחד הנערה הדרוזית חנאן חלבי שהינה בוגרת התוכנית שלנו “פני”ם למדע” אשר בזכות הקורס שעברה אצלנו בחרה להירשם למגמה טכנולוגית היום כבר לומדת זה,שנתיים מדעים ומהווה השראה לנערות נוספות.
ביתם של שושי ויעקב רוזנברג המקסימים ,בעלינ וילה” le reve ” האיר הבוקר על כל הטוב הזה באירוחם הנדיב והיוקרתי את נשות העמותה לבוקר של חגיגת יום האישה הבינ”ל שהתממשק לגמרי עם השקת הוילה הקסומה לאירועים וחגיגות משפחתיות.
על שפת הבריכה הקסומה, ובוילה ריחבת הידיים , על בראנץ עמוס כל טוב, התאספו נשות העמותה ואורחות, למנגינת הלב שהתנגנה לה בעוצמה מרגשת .
את הבוקר חתמנו על רחבת הריקודים שהורעדה בשירתו הנהדרת של הזמר מייק שרון.
הלבבות נמסו כאשר מייק לקח אותנו במנהרת הזמן לנעורינו ופתח בשירו האלמותי של מייק ברנט less moi t’aime … ומשם למחרוזות מכל הזמנים.
היה זה בוקר של חגיגה ששילבה תוכן וחוויה, פינוק ורישות, אחווה וקירוב לבבות, משהו טוב באמת לפתיחתו של חודש אדר ולחגיגה שלנו המתמשכת הנובעת משמחת הלב הנוגע בלבבות כל ימות השנה בפרויקטים האדירים והנפלאים שלנו, שנוגעים ומשנים חיים לנשים ולאנשים .
תודה לפאנליסטיות היקרות, למארחים הנדיבים, לרונית לב חברתי שהינחתה בחן את הבוקר, ולכן חברותיי המופלאות שהכי מגיעה לכן חגיגה שכזאת, על כל הטוב שאתן מביאות למדינת ישראל! חג האישה שמח !

 

הרשמי לקבלת עידכונים

לקבלת עדכונים נוספים, הירשמי לניוזלטר שלנו