קורת רוח וגאווה גדולה לפתוח הערב- 29.10.19  מחזור מס’ 2 – כיתת דירקטוריות חדשה בכפר סבא.
רק לפני שלושה שבועות סיימו 31 נשים מופלאות לימודיהן בקורס הראשון, 7 מהן כבר בדרכן לדירקטוריונים ו 20 נשים חדשות החלו היום לסלול את הדרך.
קורס דירקטוריות הוא קורס משנה חיים כי מעבר לתכנים המוקפדים ולימודי הבוטיק לקראת מימוש האתגר למישרה נכספת במוקדי קבלת ההחלטות במדינת ישראל, זו אבן דרך לצמיחה אישית, חברתית, כלכלית ותעסוקתית, וכמובן לרישות איכותי לעילא ולעילא.
בקורס שלנו אין דחיית סיפוקים או המתנה להזדמנויות שתבואנה. ההזדמנויות מוענקות כאן ועכשיו , וצריך רק לקחת אותן ולצאת לדרך.
הכיתה החדשה התברכה באוסף כישורים מופלאים- עורכות דין ומנהלות משאבי אנוש, מנהלות מערכות מידע, מהנדסת מחשבים, מנהלות בכירות בחברות פרמצבטיות, מנהלות דיגיטל, קצינות, מנהלות שיווק ועוד ועוד … מגוון משובח של נשים שכל פיסגה תתברך בהן .
באו לכבדנו ולברך ראש העיר, רפי סער אשר פרש חסותו על הקורס והכריז עליו כפרויקט עירוני, עו”ד עדי סקופ לוי- חברת מועצת העיר, מחזיקת 3 תיקים וכן יו”ר מועצת נשים העירונית, סגניתה אורית ישכיל וכן טלי רונה, יועצת רוה”ע לקידום מעמד האישה ורחלי לושי ברקת המקדמת ומנהלת את מועדון נשות העסקים בעיר ואת הקורסים לדירקטוריות.
הובלה של מצויינות הינה אתגר מכונן ומרחיב לב ודעת. במשך עשור שנים 4,200 נשים צלחו את הלימודים ,התברגו וצמחו , פיתחו קריירות מצליחות וכיהנו ומכהנות בדירקטוריונים מובילים.
אני מלאת גאווה על הזכות ! תודה לכל השותפים הנפלאים על הביחד שעושה את ההבדל ומביא מחר חדש , שיוויוני ופורץ דרך ! הקמנו יחד קהילת נשים מהשורה הראשונה שתהיינה ל”אבירות השולחן ליד ראש העיר” ,לדירקטוריות , למקבלות החלטה ומשפיעות ! עונג צרוף !

 

סוגיית “האדם הסביר” דילמה פילוסופית משפטית- מפגש מס’ 3 , קורס דירקטוריות מחזור 2- כפ”ס 19.11.19

“האדם הסביר” כסוגייה משפטית

Reasonable man

, מעלה נורמות להתנהגויות אנושיות לבחינת היותן ראויות ומצופות, בעיקר בכל הקשור לאחריות אישית אזרחית ופלילית, בהתייחס לחובת הזהירות/ הרשלנות
הבעייתיות בסוגיה זו נטועה בהיותה פילוסופית משום שאנשים שונים, ובהם שופטים, הינם בעלי נקודות מבט שונות ומכאן יחרצו דין עפי תפישתם, גם הם – כאנשים סבירים….
השופט העליון אהרון ברק התבטא בזמנו נוכח הבעייתיות שבסוגיה באומרו כי “צריך לזרוק את סוגיית האדם הסביר”
אך כאשר זו מתנחלת לפיתחם של דירקטורים בסוגיית “הדירקטור הסביר” באימת האחריות האישית הפלילית ומידתיותה “נושכת”, הופכת מידת הזהירות למידת ההסתייגות ופוגמת בהחלטות
הדילמה שבין הצורך להישמר ולהיזהר, לנקוט אחריות ולבחון קבלת החלטות בכובד ראש, מקובלת בהחלט עד לרגע בו כל אלה ניסוגים בשל דילמת הנציג, חובת הדירקטור לשולחו, למול טובת החברה בה הוא מכהן
אין ספק שככל שהתפקיד מחייב יותר כך מורכבתו דורשת מיומנויות גבוהות יותר, אשר מבקשות ראייה הוליסטית ויכולת ליצירת איזונים ובלמים מידתית. כזו שאיננה גורפת עד משתקת מחד, ואיננה מפקירה עד נגועה בשיקולים זרים מאידך
להיות “דירקטור סביר” זו משימה מאתגרת.
רכישת הכלים באסטרטגיה חשיבתית שיודעת לדייק את עצמה הינה מלאכת מחשבת שיש להתאמן לקראתה

מפגש מס’ 3 בקורס היה מפגש המודולה המשפטית בו אתגר זה הועלה לדיון.

מלבד היותו דיון מקצועי מדובר באתגר אינטלקטואלי הפוגש את כולנו במשעולי חיינו
הוא שאמרנו – קורס דירקטוריות הינו קורס משנה חיים

 

17.12.19- שיעור מחזור 2 כפ”ס- עו”ד גיא וילצ’בסקי – Zoom out

– אותו מבט שנדרש לכולנו בחיים, בהתבוננות הוליסטית , הוא זה שעושה את ההבדל
לעיתים אנו כה עסוקים ב-doing

שאין לנו זמן או אוריינטציה להרים ראש ולהתבונן מלמעלה, כמו אותה מצלמת רחף
ואז המשפט האלמותי הזה “דברים שרואים מכאן לא רואים משם” הופך להיות כל כך נוקב עד לפעמים כואב.
לדירקטורים לא עומדת הזכות הזאת לשדה ראייה מוגבל. הם מחוייבים במבט על כדי להביא בשורה.
הערב בלימודי קורס דירקטוריות של “יהל” מחזור 2 כפר סבא, התעכב המרצה , עו”ד גיא ויצ’לבסקי על סוגייה זו , קיים סימולציה של ישיבת דירקטוריון והביא את הלב הפועם של עבודה אסטרטגית נכונה לקצב הנדרש לו להטמעת התובנות
נרשמה שביעות רצון רבה בקרב המשתתפות.
בקרוב כאשר הן תשבנה כלאחר כבוד סביב שולחן הדירקטוריון , משמעותו של השיעור הזה יצופו במלוא עוצמתם.
זה בדיוק ההבדל בין לימודים לשינון תיאוריות לבין כאלה שמשלבים תיאוריות עם פרקטיקום ומיומנויות!

 

מפגש מס’ 2 של המודולה החשבונאית- קורס דירקטוריות מחזור 2 כפ”ס, 14.1.2020

והעיקר לא לפחד כלל….
אז למה אנשים פוחדים ממתמטיקה ומדוע תורת “החרדה ממתמטיקה” בוחרת לחקור את המניעים הרגשיים ואת ההשפעות הביצועיות שלנו מחרדה זו על חיינו?

אתם בטח זוכרים מילדותכם את הלוח השחור המתמלא במספרים שנכתבו בגיר לבן ותרגילים ארוכים שבדרך איבדתם אותם .. ואת ה”להוציא שורש” הזה שצרב אותנו שורשית.
אז מביני דבר אומרים שכאשר יש “נכון ולא נכון” מוחלטים וכאשר בחוויה הפרטית שלנו אנחנו מבינים שאנחנו לא מבינים, מזדחלת לה דאגה שגודלת ומתעצמת לחרדה.
היא נוסעת איתנו בזמן החרדה הזאת ומתנצלת על כך שלא היינו טובים בחשבון בבית ספר …ורק “הגאונים” ידעו מתטמיקה ( ויש המתנחמים ואומרים שהם היו הכי חנונים בכיתה
ואז, דווקא כאשר משחררים אותנו מ”נכון או לא נכון” .. ואנחנו באים ללמוד ממקום של בטחון, כזה שצברנו עם השנים .. יש תחושת הקלה..!

ברגע המכונן שחדלים מלבחון אותנו זה קורה!

כך אלפי נשים ועוד 21 מאמש, חוות במהלך קורס דירקטוריות ” תיקון החרדה” ממתמטיקה ומבינות שכל החיים שלנו מבקשים את עצמם לספור.. ולספור טוב.. ולרכוש מיומנות אסטרטגית למספרים. וכאשר אתה מכבד אותם ואינך ירא מהם, הם מחזירים לך אהבה!
אתמול בקורס דירקטוריות מחזור 2 בכפר סבא במודולת לימודי חשבונאות התפקדו להם יחסי כבוד הדדי בין המספרים לבין הסטודנטיות, ובתוספת קורטוב המצוינות של המרצה רו”ח רונן בר לב , התפוגגה חרדת המספרים.
כאשר את מגיעה ללמוד בקורס דירקטוריות את חווה תהליך של צמיחה פרטית שיש בו הרבה מעבר לעצם הלימודים. וזה אחד מהם
בהצלחה לנשים שתשבנה סביב שולחנות הדירקטוריונים ותלחשנה למספרים …לעמוד בזקיפות קומה ולהצעיד את הפירמות להצלחות!

הרשמי לקבלת עידכונים

לקבלת עדכונים נוספים, הירשמי לניוזלטר שלנו