מחפשים תשואה גבוהה למשקיעים? מנו נשים לדירקטוריון

קיים מתאם חיובי בין מספר הנשים בדירקטוריון לגובה התשואה

אנחנו יודעות שנשים מביאות עימן כישורים ייחודיים ניהוליים לדירקטוריונים. מחקרים גם הוכיחו זה מכבר שנשים בניהול מביאות תוצאות טובות יותר מעמיתיהם הגברים.
ולא בגלל שגברים חלילה פחות מוכשרים… ממש לא.
אלא בגלל שנשים יותר משקיעניות, יותר מקדישות ללמידה, וכאשר הן מקבלות או מתמנות לתפקידים בכירים, הן מגיעות עם אגו קטן יותר (ולעיתים בחוסר בטחון ובחששות) לאחר שנדרשו להן "מרפקים" כדי להתברג… ואפילו האנרגיות מדולדלות אחרי "המסע אל התפקיד הנחשק"… לעומת עמיתיהן הגברים שבד"כ מגיעים עם אגו גדול יותר, ובתוך כך לא מעמיקים ו"קופצים בנונשלנטיות היישר אל המים העמוקים"….
ב"יהל" ובפרלמנט הנשים שלנו חשוב לנו להציף לכן כל העת כי היתרונות שלנו חייבים להאיר באור יקרות את עשייתנו.
יכולת חלוקת הביצועים שלנו חייבת להוכיח את עוצמותיה גם בעבודה ! זהו משאב אדיר ונדיר שיש לשמרו, למנפו ולהעלות ערך מוסף אמיתי להתמרה בחיינו!

מחפשים תשואה גבוהה למשקיעים? מנו נשים לדירקטוריון- "דה מרקר", 13/7/11
מחקר חדש: אם דירקטוריון החברות שלכם יורכב רק מגברים – המשקיעים יהיו מאוכזבים מהביצועים

חברות בהן כיהנו יותר נשים בסופו של יום השיאו יותר תשואה לבעלי המניות – כך עולה ממחקר של חברת המודיעין העסקי דן אנד ברדסטריט.
חברת דן אנד ברדסטריט הציגה את ממצאי המחקר, אשר בחן את התשואה הממוצעת שהשיגו מניות החברות הנסחרות מתחילת השנה במדד התעשייה, המסחר והשירותים ומדד הפיננסים, ביחס לכמות הנשים אשר כיהנו בדירקטוריון. התוצאות: ישנו מתאם חיובי בין מספר הנשים החברות בדירקטוריון ובין גובה התשואה אותה השיאה החברה לבעלי המניות.

חברות ממגזר המסחר והשירותים בהן כיהנו שלוש נשים השיגו תשואה העולה בכ-20-30% מהממוצע בענף. במגזר הפיננסים מדובר בהבדל של עד כ-50%. תשואה דומה השיגו המניות הנסחרות באותם המדדים, אשר להן נשים חברות בדירקטוריון.חברות ממגזר המסחר והשירותים בהן כיהנו שלוש נשים השיגו תשואה העולה בכ-20-30% מהממוצע בענף. במגזר הפיננסים מדובר בהבדל של עד כ-50%. תשואה דומה השיגו המניות הנסחרות באותם המדדים, אשר להן נשים חברות בדירקטוריון.

החל ממרס 2012 יתחילו לפרסם מדד לשיעור ומספר הנשים בדירקטוריונים בישראל ב-550 החברות המובילות. מטרת ההשקה הינה לקדם נשים בתאגידים לעמדות מפתח, ולקדם את השקיפות המגדרית לטובת כלל החברה במדינת ישראל.

שני הפרמטרים אשר יבחנו במדד הם התפלגות הנשים מול הגברים בחברות, ושיעור הנשים והגברים שאינם דירקטורים או נושאי משרה. שיעור התשואה אשר ישיגו החברות לא ישמש משתנה במדד.

כיום עומד הייצוג הכול ל של נשים בדירקטוריונים של כלל החברות הציבוריות על כ-18.3% בלבד, לעומת ייצוג בשיעור של כ-49.6% לנשים בכוח העבודה הכללי במשק. במקביל, עומד שיעור הנשים מכלל העובדים בחברה על 69.3%. שיעור הנשים בהנהלה הבכירה של החברה עומד על 50%, ועל 43% מכלל תפקידי הניהול בחברה.

על פי הממצאים שיעור הדירקטוריות בחברות הנסחרות במדד התעשייה עומד על 19% ומסתכם בסך ממוצע של 1.57 נשים לדירקטוריון. התשואה הממוצעת שהשיגו המניות שנסחרו בענף בחציון הראשון של 2011 היתה (10%-). במחקר, הצליחו להראות כי 3 נשים בדירקטוריון השיאו תשואה יותר גבוהה בכ-20-30% מממוצע זה למשקיעים.

במדד המסחר והשירותים שיעור הנשים עומד על 18% ומסתכם בסך ממוצע של 1.5 נשים לדירקטוריון. התשואה הממוצעת שהשיגו המניות שנסחרו בענף זה בחציון הראשון של השנה היתה (9%-), במדד זה נרשם שיפור של 50-25% בביצועים כשמי שכיהן בדירקטוריון היו 3 הנשים. במדד הפיננסים כאשר כיהנו כ-3 נשים בדירקטוריון החברות הצליחו להשיא תשואה יותר גבוהה למשקיעים בכ-20-50%.

נשים מעלות את תשואת החברות?, דה מרקר, 21/7/11

21.07.2011

בחברות שהתבלטו לטובה בשיעור התשואה ב-2011, היו באופן יחסי יותר נשים בדירקטוריון – כך עולה מהשלב הראשון ממחקר משותף של עמותת כ"ן (כוח נשים) בשיתוף עם חברת דן אנד ברדסטריט.

המחקר בחן את התשואה הממוצעת שהשיגו מניות החברות נסחרות במדד התעשייה, מדד המסחר והשירותים ומדד הפיננסים מתחילת השנה, ביחס למספר הנשים בדירקטוריון החברות. הייצוג הכולל כיום של נשים בדירקטוריונים בכלל החברות הציבוריות עומד על-18.3% בלבד, לעומת ייצוג בשיעור של כ-כ-49.6% לנשים בכוח העבודה הכללי במשק.

מנתוני המדד עולה כי קיים מתאם חיובי בין מספר הנשים בדירקטוריון לגובה התשואה. נתונים סופיים יתקבלו במחצית 2012.