סיור חנוכיות עמותת פני”ם חדשות, 5.1.22

img

כל כך מרגש לחלוק אור עם אנשים טובים, המקבלים עוברי אורח בעיר הבירה לאכסדרת חצרותיהם המצודדות בבתי האבן היפהפיים ,אל חנוכיותיהם הניצבות בתפארתם בפתח ביתם.
כך זיכתה אותי אישה מוארת וחביבה כאשר הושיטה לי נר הערב על סף ביתה,והזמינה אותי להדליק את הנר השמיני בחנוכייתה.
עונג לשמוע שירי חנוכה מגרונם הניחר של הבאים בשעריה של ירושלים וגודשים סמטאותיה הציוריות לסיורי חנוכיות .
והחנוכיות כמו בשיר , שחות להן בלאט עד כי מרגיש כמה מתאמצות להגיע בלהבתן לחמם לבבות, בוודאי בקור הירושלמי המקפיא.
מלבד המראות והסיפורים המרגשים להם זכינו , נבחרת נשות עמותת פני”ם חדשות , אשר הפעם צירפו גם את בני הזוג, היה זה מסע של נגיעות בין שכונותיה של העיר שלעיתים עושות לנו “שטיסל” עד כדי חיפוש אחרי דובהל”ה גליקמן , ובמעבר חד מרגישות חו”ל אירופאי שכזה, ושמחה מתפרצת של פאבים וברים בשוק מחנה יהודה התוסס, שם סיימנו ביקורנו עם יין, בירות, מוסיקה ואפילו רקדן אחד נמרץ עם ציציות וכיפה שפיזז לנו…
סמטאות שכונת נחלאות היו לפסטיבל אור רומנטי ומרגש, אשר לכדו רגעי נחת בדמותן של קבוצות ילדים ומבוגרים החולפים זה על פני זה, מוארים כל כך וכל העת בירכונו בבירכת חג שמח ושירי חנוכה.
אחדות לבבות אמיתית !
כל כך אחדות עד כי העזתי לפנות לאחד מההדורים בעלי המיגבעות ולברכו בבירכת חג חנוכה שמח, וזה נעצר ובארשת פנים שוחקת בירך אותי חזרה ואף הכביר במילים מרגשות.
אחר באותה שכונה חרדית – שכונת בתי רנד, הפציע בהדלקת נרות ייחודית עת הגיח אל חנוכייתו בפתח ביתו עם מטריה שחורה פתוחה מעל ראשו … אולי כמסתור מהרוח או מהעוברים והשבים.
לקנח חוויה כזאת במחנה יהודה העולז זה קיטוב מבורך המכיל הכל מכל ומעמיק את “עשרה קבין של יופי ירדו אל העולם ,תישעה נטלהירושלים ואחד כל העולם כולו” ! אין לך יופי כיופייה של ירושלים כתוב בתלמוד הבבלי , וכמה פנים וגוונים לה – ירושלים של זהב ושל נחושת ושל אור !!
תודה לחברתנו טליה נוימן המלבבת אשר רקחה ורקמה את הטיול ושידכה לנו את המדריך.
תענוג לנו הביחד השוזר לו חוויות בארץ הקודש ואף מחוץ לגבולותיה.
נר שמיני של חנוכה מהדר עצמו בחנוכייה המלאה והמוארת, עימו נחתמים שמונה ימים מלאי אור אשר הידרנו בהם את מצוות החג ובכל יום הדלקנו את הנרות הללו בשירה ועונג עם משפחה וחברים.
יגבר האור עלינו ועל כל עם ישראל כך ימות השנה !

הרשמי לקבלת עידכונים

לקבלת עדכונים נוספים, הירשמי לניוזלטר שלנו